Mobil Sohbet Kullanımı
Mobil Sohbet Kullanımı
mobil sohbet kullanımı mobil chat

mobil sohbet kullanımı mobil chat

Neden IRC Kullanmalıyız

Günümüzde teknolojinin gelişmesi teknolojiye ulaşımın kolay ve ucuz hale gelmesi ile sohbet siteleri ulaşması zor olan bazı imkanlar daha ulaşılabilir hale gelmiştir. Eskiden kullanılması zor, zahmetli ve karışık olan bir çok cihaz daha basit ve küçük durumdadır. bkz. mobil sohbet.

mobil sohbet kullanımı mobil chat

mobil sohbet kullanımı mobil chat

sohbet sunucularını anlattığımız yazıda kullanılan masa üzerindeki mobil sohbet görseli

Her ortamda rahatlıkla uygulama üzerinden kullanılabilir hale getirilmiştir. Bu durumda sohbet siteleri konfor alanında farklılıklar oluşturmuştur.

Eskiden bir profil fotoğrafı çekebilmek için bile fotoğraf makinesine, bilgisayar ve kablolu internet bağlantısına ihtiyacımız varken, şimdi tek bir mobil cihaz veya telefondan bu işlemleri hemen yapabiliyoruz. Örneğin; sohbet sitelerine bağlanmak istediğimizde Google’a telefonumuzdan mobil sohbet yazmamız yeterlidir. Bu yüzden teknoloji geliştikçe ve hız arttıkça, güvenlik ve gizlilik konuları ihlal edilmeye başladı.

Facebook, instagram, tiktok, azar ve tinder gibi ortamlarda bilgileriniz, videolarınız ve resimleriniz güvende değil. İnsanlar doğası gereği sosyal varlıklardır ve birbirleriyle sürekli iletişim halindedirler. Teknoloji ile birlikte sosyal ilişkiler sosyal medya aracılığı ile daha da gelişmiş fakat güvenlik ve gizlilik konuları geri planda bırakılmış, gizli kalmasını istediğiniz veya zamanla paylaşmak isteyebileceğiniz bilgileri daha kayıt aşamasında vermeniz gerekebilir. Oysa IRC sohbet ortamlarında gizliliğiniz tamamen koruma altındadır.

Etiketler: , , , , , , , , ,


Yazar: ozel sohbet

Görüntüleme: 135 defa

Kategori: Özel Sohbet

Yayınlanma Tarihi: 29 Haziran 2020

Cevap bırakın

Bir Cevap Yazın

%d blogcu bunu beğendi: